fot. unsplash.com

Nie raz i nie dwa zapewne słyszałaś o książkach, które zmieniają ludzkie życie. Z jednej strony, są to opowieści, których głębia zwala z nóg a historia nie pozwala o sobie zapomnieć. Z drugiej jednak, to książki w których ktoś opisuje, jak poradził sobie z męczącym go problem. I o tych ostatnich będzie w tej książce.

Poradniki już od lat zdominowały półki w księgarniach. Dowiedzieć się z nich możemy właściwie wszystkiego. Co to kąpiel ziołowa, jakie wybrać akcesoria do pielęgnacji oraz wszystko w temacie ćwiczenia w domu. Do tego przepisy na rozgrzewające napoje, jak znaleźć hobby a nawet co uważamy za domowy strój. Po które warto sięgnąć w pierwszej kolejności?

Jak żyć…

Jeżeli nie wiesz, co zrobić ze swoim życiem, na rynku znajdziesz całe mnóstwo poradników, które ci to podpowiedzą. Możesz skorzystać również z wielu testów osobowości, które wychwycą twoje indywidualne predyspozycje. Co więcej, dowiesz się też, jak być asertywnym, miłym a nawet, jak dogadać się z każdym. O tym, czy jest to w ogóle możliwe, nikt chyba nie jest do końca przekonany. Jednak, jeżeli szukasz drogowskazu w którą stronę pójść, sięgnięcie po taki poradnik jest całkiem ciekawym rozwiązaniem. 

Zobacz: „Jak żyć? Poradnik dla nieogarniętych” Marie Robert; „Jak dogadać cię z każdym i w każdej sytuacji”Alison Laurence; „Potęga osobowości. Sprawdź kim jesteś naprawdę” Joel Mark Witt. 

fot. unsplash.com

Sprzątanie ze schematem

Jeżeli posprzątasz przestrzeń wokół siebie, od razu zrobi się przejrzyściej w twojej głowie. Ta stara maksymą ma swoje przełożenie w rzeczywistości i doświadcza jej każdy, kto chociaż raz podjął się posprzątania odkładanego na wieczność kąta mieszkania. Z tej pozornie codziennej czynności można zrobić całą filozofię. Sprzątanie według jej zasad, ma nie tylko pomóc szybciej uporać się z bałaganem, ale i sprawić, że będzie go mniej.

Zobacz: „Magia sprzątania” Marie Kondo, „Jak odgracić dom nie wpadając w rozpacz” Dana K. White, „Jak sprzątać” Ewa Szeliga, Elżbieta Raś. 

Podryw i relacje od coacha

Nie jest łatwo poradzić sobie w dzisiejszych zwariowanych czasach. Dlatego też, często sięgamy po poradniki pomagające nam zrozumieć drugiego człowieka i międzyludzkie relacje. Tutaj na pierwszy plan wychodzą publikacje od wszelkiego rodzaju coachów. Nauczy, jak podrywać, jak rozmawiać z szefem a nawet, jak nawiązać więź z własnym dzieckiem.

Zobacz: „Jak poderwać dziewczynę?” Tomasz Marzec; „Sztuka uwodzenia. Praktyczny poradnik po tajemnicach manipulacji” Robert Grene, „Instrukcja obsługi faceta” Katarzyna Miller Suzan Giżyńska 

fot. unsplash.com

Poradzisz sobie z każdymi emocjami 

Człowiek to istota zbudowana w dużej mierze z emocji. I to one jak nic innego odgrywają potężną rolę w naszej codzienności. Bywa, że coś nas po prostu przerasta i nie potrafimy do końca ogarnąć swoich uczuć. I wtedy możemy iść na rozmowę z psychologiem, co jest zawsze dobrym wyjściem, albo też, poszukać informacji na własną rękę w poradnikach właśnie.

Przy wyborze właściwej lektury zwróć szczególną uwagę na autora. Stawiaj na znane nazwiska, które w swoich publikacjach nie skupiają się tylko na emocjonalnym bełkocie, ale na naukowych faktach. Niestety, wciąż jest zbyt dużo poradników, które zamiast pomagać, są zwyczajnie krzywdzące. Dlatego też, włącz swoją czujność! 

Zobacz: „Depresja. Poradnik dla przyjaciół i rodziny” Hubu Buijssen, „Emocje i nastrój” Jak je zrozumieć i kształtować” Daniel Jerzy Żyżniewski; „Jak myśleć o sobie dobrze? O sztuce akceptacji i życiu bez lęku” Stefanie Stahl. 

Jak widzisz, poradniki w dzisiejszych czasach są właściwie już od wszystkiego. Zaplanuj czas dla siebie i wybierz te, które trafiają w twoje gusta i co ważniejsze – zainteresowania. Mogą to być rośliny doniczkowe, witaminy niezbędne zimą albo latem czy też charakterystyka ochrona UV skóry. Warunek jest jeden- nigdy nie bierz wiadomości w nich zawartych bezrefleksyjnie. Nim zastosujesz super kurację, sprawdź o niej wszystko a potem zapytaj siebie, czy faktycznie chcesz w to wchodzić.