fot. pexels.com

Nie da się ukryć, że technologia związana z branżą kosmetyczną przeżywa swój renesans. Raz po raz dowiadujemy się o nowych gazetach, które kiedyś były dostępne tylko w specjalnych gabinetach a teraz możemy je mieć w domu. Do jednych z nich należy właśnie taka szczoteczka.

Szczoteczka soniczna z pewnością nie jest już kosztowym wymysłem. To akcesoria do pielęgnacji, które doskonale uzupełnią pielęgnację skóry zimą i nie tylko. Używanie jej, to nawyki zmieniające życie i jasna odpowiedź na to, jak zadbać o siebie. Zafunduj sobie więc codzienne domowe SPA i wpraw się w dobry nastrój!

Jak to się zaczęło?

Tak naprawdę, szczoteczki soniczne wymyślono już w 1987 roku w Stanach Zjednoczonych. Autorem jest amerykański naukowiec, Robert Bock. Jak to na badacza przystało, od razu opatentował swój pomysł i przystąpił do produkcji. Na początku konsumenci bali się zaufać temu urządzeniu, jednak szybko zyskało ono bardzo dużo zwolenników. Przez wiele lat, można było je kupić tylko w USA, dopiero po kilkunastu latach można je było nabyć na całym świecie.

fot.pexels.com

Działanie szczoteczki sonicznej

Bez względu na to, czy jest to szczoteczka do mycia twarzy czy do czyszczenia zębów, działa podobnie. Po włączeniu możesz czuć ruchy wymiatająco- pulsacyjne, co przekłada się na jeszcze lepsze i dokładniejsze działanie. Atutem tego rodzaju urządzenia jest również fakt, że wytwarza fale dźwiękowe, które jeszcze potęgują jej działanie, bez skutków ubocznych. 

Szczoteczka soniczna do zębów

Mogą z niej korzystać zarówno dorośli jak i dzieci po ukończeniu 6 roku życia. Dzięki swojemu szybkiemu działaniu, jeszcze lepiej niż elektryczna, usuwa zanieczyszczenia w przestrzeniach międzyzębowych. Co ważne, mogą z niej korzystać rownież osoby, które mają wrażliwe żeby i dziąsła. Świetnie sprawdzą się również u tych osób, które mają implanty, protezy albo aparaty ortodontyczne. Dlatego nie wahaj się z jej zakupem, jeżeli chcesz przez długi czas cieszyć się pięknym i zdrowym uśmiechem!

Zobacz: Oral-B Pulsonic Slim Clean 2000 199,00zł; Philips Sonicare Protective Clean 499,00zł, VITAMMY Symphony White Szczoteczka soniczna 135,00 zł. 

Aby twarz była czysta

Na podobnej zasadzie działa szczoteczka soniczna do twarzy. To najczęściej silikonowe urządzenie, które czyści nie tyle za pomocą ruchów, co fal dźwiękowych o wysokiej częstotliwości. Nie ma tu również włosia, a w zamian otrzymujemy silikonowe lub nylonowe wypustki. One z kolei w połączeniu z żelem do mycia twarzy, tworzą wiele mikrobąbelków. W efekcie mamy dogłębnie oczyszczoną skórę i czyste pory. 

Jedno jest pewne- nie osiągnie się tak dobrego efektu oczyszczania działając samymi palcami albo też szczotką elektryczną. Szczotki soniczne, dzięki swojemu działaniu rozluźniają cząsteczki brudu i sebum. Dodatkowo, drgania szczoteczki powodują nie tylko czyszczą, ale i masują mięśnie twarzy. Czy można sobie wyobrazić coś milszego? Na efekty nie trzeba długo czekać – skóra już po pierwszym użyciu jest gładka i głęboko oczyszczona. Co więcej, nie musisz już zaprzątać sobie głowy peelingiem, bo masz go niejako „w zestawie”. 

fot. pexels.com

Ważne jest jednak, aby we właściwy sposób jej używać. Po pierwsze, zrób demakijaż mleczkiem lub płynem micelarnym. Szczoteczka nie jest przeznaczona do usuwania makijażu. Dopiero później nałóż odrobinę produktu myjącego na twarz i rozpocznij masowanie skóry kolistymi ruchami w kierunku od dołu ku górze twarzy. Ważne jest również, aby nie stosować jej dłużej niż minutę, bo istnieje duże prawdopodobieństwo, że podrażnisz sobie skórę. Pod żadnym pozorem również nie przyciskaj jej mocno do skóry, bo zmniejszysz efektywność działania fal dźwiękowych.

Zobacz: Foreo Łuną Play Plus Fuschia 199,00zł Beautify Zestaw B-Scrub + B- Fresh 249,00 zł. 

Jeżeli decydujesz się na zakup szczoteczki sonicznej, szczególnie zwróć uwagę na jej jakość. Kupuj świadomie, by nie dać się oszukać. Szczoteczki soniczne to zupełnie coś innego niż elektryczne i o tym również warto pamiętać.